25. 5. 2017
Další jména na HHK
HIP HOP KEMP 2017 / SWEET SIXTEEN KŘIŽOVATKA Hip Hop Kemp je na rozcestí. Tíha tradice z minulosti. Vzrušení z budoucnosti. Stylová paleta p...
(autor: Mattes) /1048/
25. 5. 2017
NO GIMMICKS na HHK 2017
NO GIMMICKS Už jsme toho měli spoustu. Partičky, tlupy, crews, clicky, klany, gangy, rody, kmeny i rodokmeny… Čím víc jich je na kontě, tím...
(autor: Mattes) /692/
25. 5. 2017
HIP HOP KEMP – SWEET SIXTEEN
JMT - JEDNA MOCNÁ TRADICE Tradice. Odkaz. Všechno to navazování a opakování. Všechno to “a rok se s rokem sešel”. Patnáct let to tu ...
(autor: Mattes) /719/
12. 1. 2017
Jackpot odešel údajně dobrovolně! R.I.P. JACKPOT!!!!
Jackpot odešel údajně dobrovolně!  R.I.P. JACKPOT!!!!
Je to pár hodin, co k nám do redakce došla špatná zpráva! Jackpot Daniels rapper labelu nebo chcete-li uskupení YZO Empire / Milion+ Entertai...
(autor: mattes) /3763/
22. 12. 2016
V prodeji je nové album DJe Wiche Veni Vedi Wich. Zkoukni ochuntávku v podobě klipu One More Time s Martinem Svátkem na vokálu!
V prodeji je nové album DJe Wiche Veni Vedi Wich. Zkoukni ochuntávku v podobě klipu One More Time s Martinem Svátkem na vokálu!
DJ Wich vypustil do světa své další autorské album Veni Vedi Wich a máme tu i ochutnávku v podobě singlu One More Time, kde se na vokálu obje...
(autor: Lu-C) /1885/
tiskové zprávy
9. 3. 2014

Čtyři skvělé multižánrové projekty z Francie, USA a Velké Británie zavítají v rámci unikátní tour do Prahy!


http://www.facebook.com/events/266218013537970/
press news photo

The Barbed Wire Garden Tour je unikátní turné 4 mezinárodních hudebních projektů napříč žánry. Jedenáctého dubna poctí svou návštěvou i Prahu zastávkou v klubu Fatal! Přiznivci glitch hopu, elektroniky, indie hip hopu, nebo prostě jen inteligentní hudby, budou moci zažít vše v jeden večer na jednom místě, navíc za lidové vstupné. Jako support vystoupí snad nejlepší možný žánrově spřízněný zástupce tuzemské hudební scény; fantastická trip-hopová kapela Lealoo! Máte-li rádi Massive Attack nebo Portishead, určitě si přijdete na své- za takový vokál by se vůbec nemusela stydět ani Beth Gibbons. Navíc se můžete těšit i na zcela novou propracovanou videoprojekci. Uvidíte ji mezi prvními!

SWORDPLAY & PIERRE THE MOTIONLESS (USA/FR)
Dora Dorovitch Records (FR)
On stage: Isaac Lyons Ramsey (MC) & Pierre De Brouwer (Beatmaker)

Hudba Swordplay & Pierre the Motionless kombinuje agresivní vokál s temnou skladbou beat makera, mezi jehož vlivy najdeme i jazz nebo folk. Jejich unikátní tvorba, stále spadající pod undergroundový hip hop, ohýbá žánry, nezná hranic a rozhodně nebere zajatce. Mají za sebou více než 100 koncertů po 4 světadílech a spolupráci s prvotřídními hip hopovými umělci jako Astronautalis, Ceschi nebo Bleubird.


“In a parallel universe where Anticon rappers from the turn of the century became the hallmark for following generations of Hip-Hop, Swordplay & Pierre the Motionless’ Tap Water would have already gone gold, perhaps even platinum.”
-Rhizome Project (USA)

“Tap Water is one of the huge successes of this year and no Alt Rap fan should miss this, unless they want to be exposed to the risk of being eaten up by remorse”
-Dead Magazine (DE)


GESTE (FR)
Equinox Records (DE) / Fin de Siècle (FR)
On stage: François Charles Domergue (Beatmaker)

Podepsán od r. 2008 pod všemocným labelem Equinox Records (Berlin, GER) jako "man-machines" projekt , Geste hraje velmi energickou elektronickou hudbu, která vás popadne z avlasy a roztočí všemi směry. Vedle oficiálních remixů (!) pro umělce jako Kraddy, Mondkopf, José Gonzalez, Fever Ray, A Band of Buriers, Square Signal, Turnsteak, Geste vždy hledal své cestičky a směry na poli elektronické hudby a hlučné rockové atmosféry. Při pokusu popsat jeho hudbu vám často dojdou slova. Po spoustě koncertů s jeho strojovnou Geste v roce 2011 založil fascinující živé elektronické trio za laskavé podpory pařížského labelu Fin de Siècle. Počítejte ale, že svou strojovnou zahraje prvotřídní peklo.

 

 

“Electronic music for all head bangers”
-Goon, Germany
“Exuberant terror flair” that “is almost making one weep for joy…”
-De-BugWE ARE DISCO DOOM REVENGE (FR)
Kaometry (DE)
On stage : Cisco Esteves (Laptop / electric bass) / Cédric Sauvestre (MPC)

Digitál, analog a člověk, to jsou tři elementy We Are Disco Doom Revenge, který Cisco rád prezentuje jako "Electro hip-hop shoegaze" projekt. Cisco byl aktivní součástí mezinárodní indie hudební scény od roku 1999 na obrovských labelech jako např. Lithium Records. Jako baskytarista působí ve velmi úspěšné francouzské kapele Experience (původně známí jako Diabologum), poté založil alt hip hopovou kapelu Binary Audio Misfits spolu s bandou The Word Association z Texasu (2008). Je také spoluzakladatelem webzinu/fanzinu Radio Clarknova a labelu Dora Dorovitch Records.

“This first EP is a very nice introduction in 7 points, simple, accurate, and neat.”
-Zick addict

“This music is an interesting combination to create a style that wasn't the norm.”
-Crayonbeats, USA


JAMES REINDEER (alt-rap/post-rock/shoegaze, GB)
Spisovatel, producent, rapper, vizuální umělec a filmař James Reindeer má na kontě bezmála desetiletí plné mnoha kreativních počinů, ať už ve formě spoluprací nebo sólových. Dříve než si zajistil reputaci pravidelnou tvorbou vlastních desek a řadou spoluprací (mmj. album ‘Rough Tongue Surfaces’ s Jamesem P Honeym), dal o sobě světu vědět jako neúnavný hlas politicky nespokojeného undergroundu- jako člen vysoce uznávané dvojice fbcfabric & reindeer. James je dosti renesanční člověk- budoucnost je ponurá a tenhle chlápek to přetváři ve slova. Kromě hudebních projektů zvládnul i vydat svou první knihu, nazvanou ‘Nova Conditions’.


LEALOO (trip-hop/dreampop, CZ)
Lealoo charakterizuje zasněně melancholický a jindy expresivně exaltovaný zvuk. V jejich skladbách se mísí elektronický rytmus s živelností a přirozeností živých nástrojů a nad tím vším ční nezaměnitelný ženský hlas. Škatulky jsou této kapele těsné a někteří jí přisuzují nálepku dream-pop. Naživo je snová atmosféra podtržena i novou minimalistickou projekcí, která využívá techniky videomappingu.

V roce 2011 vytvořili videoklip k písni Breathe In, která se umístila také v hitparádě Radia 1. V loňském roce přizvali ke spolupráci na koncertech violoncellistku a vystoupili mj. jako předkapela amerických Whisper in the noise v Brně na Flédě, na Klubové noci United Islands či na festivalu Next Wave v pražském NoD. Nyní připravují materiál na novou desku.

V uplynulých letech vystoupili Lealoo také na WGT festivalu v Německu nebo ve Francii. Skladby z jejich alba Period (2009) produkovaného Filipem Míškem zazněly v mnoha zahraničních FM rádiích (ve Francii, Belgii, Itálii, Švýcarsku, Chile, či německém Radio Eins).Vstupné je volitelné s minimem 100 Kč. Výši si můžete navolit dle aktuálních možností, vědomí a svědomí. Doporučená částka je 150-200 Kč a veškerý výtěžek jde na podporu umělcům.
START 19:00 klub Fatal (bývalá XT3), Rokycanova 29, Praha 3 Žižkov (bus Rokycanova nebo 3 minuty pěšky z tram Lipanská)
Facebookový event akce: https://www.facebook.com/events/266218013537970/

přidat komentář
hiphopshop.cz  |  nejvicobleceni.cz  |  4members.cz  |  krutyhadry.cz  |  allelements.net  |  artattack.sk  |  bbarak.cz  |  bigcity.cz  |  bigup.cz  |  autersky.com  |  cream.cz  |  dancemelnik.cz  |  graffitishop.cz  |  hip-hop.sk  |  hiphopstage.cz  |  hydroponic.cz  |  megaskate.cz  |  metancity.com  |  phatbeatz.cz  |  pilsenskills.cz  |  pipni.cz  |  www.prodance.cz  |  rap-base.cz  |  redbullmusicacademy.com  |  skateshop.cz  |  skoop.cz  |  urbanonline.cz  |  vychytane.cz  |  indielabels.cz  |  rawe.info  |