nejčtěnější novinky
26. 12. 2011
Poslechni si zbrusu novej Rolák od Prago Union
(autor: Matta Hari) /163539/
27. 5. 2012
MVP ohlašuje Půlnočním blues vydání desky na podzim
(autor: Matta Hari) /142992/
5. 2. 2012
Přihlaš se do 5 Elements-máš necelé 2 týdny!
(autor: Matta Hari) /102502/
17. 9. 2012
Jak vypadá Magicův a Wavezzův Hudební stát?
(autor: Info) /42614/
6. 4. 2009
Stahuj Rytmusovo novej track přímo zde!
(autor: redakce hip-hop.cz) /40317/
25. 9. 2009
Three 6 Mafia a jejich nový videoklip Shake My!
(autor: HonSa) /38641/
novinky

Žánrové ceny Anděl 2015:Sošku si podruhé v řadě odnesl Smack za počin Sick! Mají Czech Music Awards vůbec nějakou váhu a přínos pro českou hudební scénu?!


Datum24. 3. 2016
AutorLu-c, zdroj: www.cenyandel.cz, www.bngr.cz
news photo

news photo

news photo


VÍTĚZOVÉ ŽÁNROVÝCH CEN - CZECH MUSIC AWARDS/ ANDĚL 2015:

Hip-hop: Smack – Sick

Alternativní hudba: Květy – Miláček slunce
Elektronická hudba: HRTL – Dataloss
Folk & country :Epydemye – Kotlina
Hard &heavy: Heaving Earth – Denouncing the Holy Throne
Jazz & blues: Concept Art Orchestra – Prague Six
Punk & hard core: Dezinfekce – Interval jistot
Rock & pop: Support Lesbiens – K.I.D.
Ska & reggae: Urban Robot – Urban Robot
World music: Ponk – Postfolklor

Videoklip roku: Aneta Langerová – Tragédie u nás na vsi (režie: Olga Špátová)

Ano je to tak, Smack si podruhé za sebou odnáší ocenění a zlatou Rónovu sošku Anděla za hip hopové album roku 2015! Za redakci Smackovi samozřejmě moc gratulujeme! Porazil tak druhé dva nominované: mega vtipného Kapitána Demo za projekt „Okamžitě odejdi do svého pokoje a vrať se, až budeš normální“. a IF a jejich „Rap“.

Za mě osobně, by měl Anděl rozhodně putovat do Zlína dvojici IF ! Držela jsem Ty Nikdy Labelu všechny palce, protože se konečně dočkali aspoň oprávněné nominace, kterou měl už ale podle mého Ty Nikdy Label obdržet už několikrát v minulých ročnících.

Loni třeba zcela nepochopitelně v nominovaných chyběl brněnský kůň z TNKDL stáje: MC Gey se svým debut albem. Stejný případ je BoyBand se svou prvotinou „Best Of“, letos šílená česko-slovenská formace vydala výborné “Galapágy“. DJ Fatte ze svou sóĺovkou stejně jako s plackami, které ukuchtil s Restem či MC Gayem, se do nominací taky dosud neprobojoval. Jediný na koho si ,,akademie,, v minulých letech u hip hopových nominací v rámci Ty Nikdy smečky vzpomněla , byl Paulie Garand a Kenny Rough a také Idea a jeho sólo prvotina.BoyBand je přiznávám, jedna z mých nejoblíbenějších cz/sk rap formací... Boy Wonder má jednu z nejlepších flow na scéně a Idea disponuje chytrými texty, které chrlí s kadencí kulometu a stejnou frekvencí jako denní tisk. Když to pánové spojí, nabídnou posluchačům určitě nejvtipnější a jednu z nejchytřejších a nejoriginálnějších věcí za posledních 10 let.
Jak BoyBand, tak i IF aka IdeaFatte, potom také MC Gey nebo Rest s DJem Fattem, dělají jako jedni z mála hip hop, který je poslouchatelný i pro ty, kteří se narodili před rokem 1983, což je jev vcelku vzácný. Zkrátka a dobře, aspoň za redakci Hip-Hop.cz putuje pomyslně Anděl za hip hop v roce 2015 projektu IF!Úspěch, ale Smackovi a jeho Archetypu 51 přejeme na stopro, bez debat!!!
Smack patří mezi top české party DJs, řadí se mezi nejzajímavější rapové interprety a hromady fans, které Smack za roky, během kterých vypiloval svoje skillz, nasbíral zatraceně sakra dost! Přiznat se mu musí, že grime a dubstep posílal do českých a slovenských sluchátek ještě v době, kdy tenhle styl znalo jen několik fajnšmekrů UK scény. Když si vzpomenu, jak v roce 2008 Smack s projektem IsCream Boyz dával fakt příšernou live show v již neexistujícím podniku Pantheon, nechce se mi ani věřit, že se jedná o toho samého člověka. Tenkrát mi jeho rap připadal jako špatná parodie na MCho a jeho live vystoupení, která jsem viděla spadala pod těžce podprůměrný level, jako kapela se chovali jak namyšleny blbečkové, který byli postrachem pro každého promotéra... To je ale pryč a minimálně pro Smacka je vše úplně jinak, o čemž svědčí nejen dvě sošky Andělů..
Dneska rapuje s jistotou a bez problémů, seká doubletimy, přináší zajímavou a ojedinělou hudbu, která má určitě punc kvality, což musí uznat i ten, kdo nepatří mezi jeho fanoušky.Jeho vystoupení at jako rapera nebo jako DJe patří rozhodně mezi ta nejžádanější a všechna jeho vystoupení, u kterých jsem v posledních letech byla, rozskákala vždy všechny v místnosti..

Takže Smacku,blahopřejeme ti a to pořádně! Vyhrát zlaťoučkého Anděla, obzvlášť dva roky po sobě, to si zaslouží respekt a uznání, ať Smacka máte nebo nemáte rádi!

A komu byste udělili sošku Anděla za rok 2015 vy osobně!


MAJÍ CENY ANDĚL aka CZECH MUSIC AWARDS KREDIT A NĚJAKÝ SMYSL?

O smyslu Andělů, o těch, kteří o rozdělení sošek rozhodují, o systému nominací - zkrátka o tom všem se každoročně diskutuje a čeští Andělé si obtížně vybojovávají uznání kritiků i posluchačské veřejnosti.

Nejenom já mám bohužel představu, jakže asi to hlasování našich ,,akademiků,, v reálu vypadá...
Minimum z nich si nominovaná alba opravdu poslechne a často dají hlas prostě tomu jménu, které je jim nejvíc povědomé.

Onehdy jsem slyšela od jednoho nejmenovaného českého DJe, který mezi akademiky patřil (nevím, ale zřejmě patří i dosud), jakým stylem hlasoval v kategorii hip hop jeden z akademiků, kteří poslouchá a věnuje se zcela jinému hudebního žánru.
Prý se ho zeptal:„ Hele, já ti ani nevím, kdo je v tom vašem „mluvení“ letos nominovanej a fakt to poslouchat nemíním! Pro koho hlasuješ ty? “ Načež můj známý odvětil, že on osobně bude hlasovat pro Prago Union a „Pan Akademik„ mu odvětil, že zaškrtává tedy taky to stejné, jako on...

No a teď si domyslete, jak nominace a následné rozdávání hlasů asi tak probíhá.Kdo z celé slavné poroty Czech Music Awards poctivě projde 3 nominovaná jména od každé žánrové kategorie, nutno dodat, že celkem to dává 30 skladeb, což by neměl být zas takový problém, že jo! Ale evidentně je! Sporný, je ale už samotný proces rozdělovaní nominací i to, kdo mezi porotce Czech Music Awards dříve České akademie populární hudby patří. Jak se tzv. porotci vůbec vybírají?
Musím upřímně říct, že znám pár těch, kteří o žánrových cenách hlasují a většina z nich jsou odborníci, kteří se hudbě věnují na maximum, rozumí jí, k volbě přistupují zodpovědně a jejich hlasy mají určitě váhu. Stejně tak ale vím o několika jménech, u kterých jsem absolutně ztratila řeč, poté co jsem se o jejich členství v akademii Czech Music Awards dozvěděla. Podle mne i mnoha jiných není jediný důvod, proč by o čemkoliv spojeným s hudbou měli rozhodovat právě oni...
Pro ilustraci koukněte na přehled klipů, které letos bojovali o Anděla v kategorii Videoklip roku (http://cenyandel.cz/videa-2015/).ten kdo se na to podívá, bude vrtět nechápavě hlavou stejně jako já.
Pro ty, kteří si chtějí udělat vlastní představu o Czech Music Awards, zajděte na ofišl web:http://cenyandel.cz/. No aspoň, že v nominacích nefigurovala náckovská bandička Ortel jako v případě letošních Zlatých Slavíků...

čtenářů: 1373


poslat tuto novinku známému
tvoje jméno This is a captcha-picture. It is used to prevent mass-access by robots. (see: www.captcha.net)

tvůj e-mail*
poslat na e-mail*
text

* povinné údaje
přidat komentář
hiphopshop.cz  |  nejvicobleceni.cz  |  4members.cz  |  krutyhadry.cz  |  allelements.net  |  artattack.sk  |  bbarak.cz  |  bigcity.cz  |  bigup.cz  |  autersky.com  |  cream.cz  |  dancemelnik.cz  |  graffitishop.cz  |  hip-hop.sk  |  hiphopstage.cz  |  hydroponic.cz  |  megaskate.cz  |  metancity.com  |  phatbeatz.cz  |  pilsenskills.cz  |  pipni.cz  |  www.prodance.cz  |  rap-base.cz  |  redbullmusicacademy.com  |  skateshop.cz  |  skoop.cz  |  urbanonline.cz  |  vychytane.cz  |  indielabels.cz  |  rawe.info  |