12. 1. 2017
Jackpot odešel údajně dobrovolně! R.I.P. JACKPOT!!!!
Jackpot odešel údajně dobrovolně!  R.I.P. JACKPOT!!!!
Je to pár hodin, co k nám do redakce došla špatná zpráva! Jackpot Daniels rapper labelu nebo chcete-li uskupení YZO Empire / Milion+ Entertai...
(autor: mattes) /1781/
22. 12. 2016
V prodeji je nové album DJe Wiche Veni Vedi Wich. Zkoukni ochuntávku v podobě klipu One More Time s Martinem Svátkem na vokálu!
V prodeji je nové album DJe Wiche Veni Vedi Wich. Zkoukni ochuntávku v podobě klipu One More Time s Martinem Svátkem na vokálu!
DJ Wich vypustil do světa své další autorské album Veni Vedi Wich a máme tu i ochutnávku v podobě singlu One More Time, kde se na vokálu obje...
(autor: Lu-C) /522/
22. 12. 2016
DJ Fatte vypustil do světa EPíčko Short Stories
DJ Fatte vypustil do světa EPíčko Short Stories
Poslední novinkou ve stáji Ty Nikdy Labelu je další počin plodnýho beatmakera ze Zlína DJe Fattea... DJ Fatte je stále v pozoru. Vypoušt...
(autor: zdroj:TyNikdy.cz) /504/
22. 11. 2016
IF aka Idea a Fatte vydali pátou společnou desku. Poslechni si Stop Play!
IF aka Idea a Fatte vydali pátou společnou desku. Poslechni si Stop Play!
  Deska STOP PLAY, která je již pátým studiovým albem dua IF (Idea & producent DJ Fatte), navazuje na předchozí album hlavně svoj...
(autor: Lu-C, Zdroj: TyNikdy.cz) /304/
21. 11. 2016
Refew, Paulie Garand, Rest, Martin Svátek, Kenny Rough, Poeta a hromada dalších hostů a DJs: To je Silvestr v Uhelně!
SILVESTR 2016 v Uhelně-níže najdeš pozvánku a veškeré info přímo od pořadatelského pražského klubu Uhelna.  Je na co se těšit,vyst...
(autor: Lu-C) /305/
3 otázky pro

3 otázky pro DJe Negativa


Datum19. 1. 2012
AutorMatta Hari


Ahoj, na DJský scéně nejsi žádnej nováček, máš pocit, že se něco zásadního na české DJské scéně od doby, co si začínal změnilo,ať už z pohledu DJs nebo návštěvníků mejdanů? Případně co se pro tebe osobně jako DJe změnilo?

Za těch 16let co hraju, se mejdany určitě zhoršily co se týká návštěvnosti, podle mě je to dáno tím, že si fanoušci rapu můžou vybírat ze spousty akcí a nejsou to takový ti nadšenci jako tenkrát. Ale abych nevypadal jako nějaká fosílie, musím říct, že i dnes se pořádají parties, které mají svoje skalní přívržence jako například TY VOLE akce v Crossu, kterých se vždy účastním jako „scratcher“ a musím říct, že je to po každý var.

A jsme u té změny pro DJs myslím, že hlavní změna když pominu přechod z analogu na digitální systémy je v tom, že dnes prostě s jedním stylem celou noc nevystačíš a to je samozřejmě změna k lepšímu, jednak to DJs rozšiřuje obzory a zároveň zabíráš větší spektrum lidí. Právě proto jsem rozjel mejdany s názvem DOUBLE GROOVE s podtitulem Rap N Funk který jak název napovídá, snoubí rap a funk 70let, ale i moje oblíbený, 90léta.

Jsi součástí Notes From Prague, vyhovuje ti tahle spolupráce s muzikanty a živou kapelou a proč? Jak vůbec společně tvoříte? Vznikne nejdřív skladba a ty pak dodáš skretche nebo je to jinak?

Notes From Prague je pro mě velká etapa života, s některýma z kluků hraju už 10let a hlavně, je to pro mě velká zkušenost. Další velká změna byla, když se přidali kluci s nástroji a pak zpěvačka. S každou takovouhle změnou se mění aranžmá a samozřejmě ubývá scratchů. Jsem rád, že jsem měl možnost srovnání a nabýt tak zkušenosti z dalších kapel jako jsou například Unity, Takin’Off nebo Stephunk T, kde jsem působil dlouhodobě a odkud jsem si díky Štěpánovi odnesl asi nejvíc. Samozřejmě spolupracoval jsem se spoustou kapel a věřím tomu, že ještě se spoustou budu, ale NFP bude vždy číslo jedna a to i nyní, když jsme s Antwim rozjeli projekt „Blindef“, který je návrat ke klasické sestavě MC a DJ, která mi samozřejmě dává mnohem větší prostor pro seberealizaci a to i proto, že je to vlastně autorský projekt.

Zpátky k tvojí otázce, v NFP se tvoří dvěma způsoby. První způsob se opírá o základy, které vytvoří zejména Michal Chvátal a pak se celá pecka dotváří ve zkušebně, kde původní synth bassy nahradí basa živá a tak dále. Z původního „návrhu“ zůstanou jen charakteristické zvuky pro daný track, které jsou spouštěny jako podklad. Druhý způsob teprve začínáme používat, ale bude mít obrovskou výhodu v tom, že není limitující pro muzikanty tím, že není závislý na podkladu. Skladby totiž vznikají přímo ve zkušebně z klasických jamů a následně se okoření spouštěním připravených smyček live z podia. Tahle varianta dává všem větší svobodu v tvorbě. Scratche se samozřejmě nahrávají až nakonec, ale počítat se s nimi musí už od začátku.

Nedávno jste s NFP vydali novou desku. Řekni nám o ní úplně všechno, jak se jmenuje, jak dlouho vznikala, co na ní najdeme. Jaký jsou tvoje plány, ať už jako DJe nebo společně s NFP?

Tak deska vyšla 4. listopadu a jmenuje se Inconsistent Frames, což se dá volně přeložit jako „roztříštěné rámce“. Název vznikl, ještě než jsme začali se samotným nahráváním. Tracky jako Chasing Space nebo Still On byly nahrané jako první a v té době jsme ještě uvažovali, jestli budeme dělat celou desku studiově, anebo vydáme něco jako EP a uvidíme co dál. To bylo na konci roku 2009, zrovna s námi ukončila spolupráci Noemi a hledali jsme způsob jak pokračovat. Na jaře 2010 jsme se konečně rozhodli pro tu náročnější variantu, a sice že uděláme plnohodnotný LP. Deska se v podstatě nahrávala zhruba rok a další půl rok zabral mastering. Finální podoba téhle nahrávky je směsicí různých kompromisů, od hledání správných aranží až po slazení Antwiho flow a zpěvu Tamary do různých pasáží.

Co se týká hostů, uvažovali jsme kvůli způsobu nahrávání spíš jen o muzikantech, takže jsme se přes Tamaru dostali do kontaktu s violoncellistkou Terezii Kovalovou, která doplňuje pasáže ve čtyřech věcech. Rád bych vypíchnul Fragments ve které Terezie dominuje v sólech a zároveň je to můj jediný track na tomhle albu. Dále jsme na sólo do tracku Can’t Believe It přizvaly saxofonistu Matouše Kobylku, s kterým se dobře známe a potkali jsme se v již zmíněných projektech. Původně jsme chtěli, aby tohle album byl čistý hiphop, ale uprostřed nahrávání jsme zjistili, že se hudba dotýká různých směrů, což Antwiho jen utvrdilo v tom, dát desce název Inconsistent Frames. Nechali jsme tomu prostě volný průběh a vše se během masteringu krásně vykrystalizovalo. V textech, je to hlavně o osobních vztazích, sebereflexi a systému, ve kterém musíme fungovat. Původně jsme chtěli touto deskou oslavit 10 let NFP, ale v celkovém chaosu to nějak zapadlo, takže počkáme nejspíš na oslavu 15let a uvidíme, kolik desek přinese další období. Na notesfromprague.cz je zmínka o kamenných obchodech, kde se dá album sehnat. Anebo si ji můžete objednat přímo na našem webu. Už teď pracujeme na nových věcech a chtěli bychom vydat další album co nejdříve. Jak jsem již naznačil, s Antwim máme ještě projekt Blindef který paralelně běží vedle NFP a rádi bychom dokončili album do léta tohoto roku, zároveň se chceme vyvarovat daného termínu, protože chceme, být z deskou spokojeni, jak jen to půjde. Práce je tedy dost ;)

čtenářů: 3777

přidat komentář
hiphopshop.cz  |  nejvicobleceni.cz  |  4members.cz  |  krutyhadry.cz  |  allelements.net  |  artattack.sk  |  bbarak.cz  |  bigcity.cz  |  bigup.cz  |  autersky.com  |  cream.cz  |  dancemelnik.cz  |  graffitishop.cz  |  hip-hop.sk  |  hiphopstage.cz  |  hydroponic.cz  |  megaskate.cz  |  metancity.com  |  phatbeatz.cz  |  pilsenskills.cz  |  pipni.cz  |  www.prodance.cz  |  rap-base.cz  |  redbullmusicacademy.com  |  skateshop.cz  |  skoop.cz  |  urbanonline.cz  |  vychytane.cz  |  indielabels.cz  |  rawe.info  |