12. 1. 2017
Jackpot odešel údajně dobrovolně! R.I.P. JACKPOT!!!!
Jackpot odešel údajně dobrovolně!  R.I.P. JACKPOT!!!!
Je to pár hodin, co k nám do redakce došla špatná zpráva! Jackpot Daniels rapper labelu nebo chcete-li uskupení YZO Empire / Milion+ Entertai...
(autor: mattes) /1782/
22. 12. 2016
V prodeji je nové album DJe Wiche Veni Vedi Wich. Zkoukni ochuntávku v podobě klipu One More Time s Martinem Svátkem na vokálu!
V prodeji je nové album DJe Wiche Veni Vedi Wich. Zkoukni ochuntávku v podobě klipu One More Time s Martinem Svátkem na vokálu!
DJ Wich vypustil do světa své další autorské album Veni Vedi Wich a máme tu i ochutnávku v podobě singlu One More Time, kde se na vokálu obje...
(autor: Lu-C) /522/
22. 12. 2016
DJ Fatte vypustil do světa EPíčko Short Stories
DJ Fatte vypustil do světa EPíčko Short Stories
Poslední novinkou ve stáji Ty Nikdy Labelu je další počin plodnýho beatmakera ze Zlína DJe Fattea... DJ Fatte je stále v pozoru. Vypoušt...
(autor: zdroj:TyNikdy.cz) /504/
22. 11. 2016
IF aka Idea a Fatte vydali pátou společnou desku. Poslechni si Stop Play!
IF aka Idea a Fatte vydali pátou společnou desku. Poslechni si Stop Play!
  Deska STOP PLAY, která je již pátým studiovým albem dua IF (Idea & producent DJ Fatte), navazuje na předchozí album hlavně svoj...
(autor: Lu-C, Zdroj: TyNikdy.cz) /304/
21. 11. 2016
Refew, Paulie Garand, Rest, Martin Svátek, Kenny Rough, Poeta a hromada dalších hostů a DJs: To je Silvestr v Uhelně!
SILVESTR 2016 v Uhelně-níže najdeš pozvánku a veškeré info přímo od pořadatelského pražského klubu Uhelna.  Je na co se těšit,vyst...
(autor: Lu-C) /305/
3 otázky pro

3 otázky pro Českého šampióna v beatboxu Tinyho Beata


Datum26. 8. 2012
AutorMatta Hari-fota:DaSkarecords a Lokey Photography


Co všechno se pro tebe změnilo spojením s BeatBurgerbandem? Kolik let v něm už vlastně působíš a co ti to všechno přineslo?

Zdravím čtenáře! V BeatBurgerbandu působím od roku 2010. Jednoho dne mě Jaro Cossiga přizval na koncert a tím to všechno začalo. Hrálo nám to, dobře jsme se doplňovali, takže když se mě Jaro po koncertu zeptal, jestli se mnou můžou počítat i do budoucna, tak jsem s odpovědí neváhal.S klukama jsem chtěl hrát od doby, co jsem je prvně viděl v roce 2006 na Urban Rapublic, kde se konalo mistrovství České republiky v beatboxu. Ten rok jsem nepostoupil ani kvalifikací, hehe...

A co se změnilo? Do té doby jsem byl solo beatboxer, sám jsem se učil, sám jsem se prosazoval a sám jsem jezdil do různých koutů ČR a vymetal undergroundový hh akce, prskal na maturitních plesech a dalších společenských akcích. Teď dělám to samé jen těch akcí je o dost víc, kromě všech koutů ČR vymetáme i kouty Evropy a dokonce i USA a k undergroundovým akcím přibyly i akce komerční.

Být součástí téhle party je skvělý. Dostal jsem se na místa o nichž jsem neměl ponětí, poznal spoustu zajímavých a talentovaných lidí. S některými z nich jsem v kontaktu a společně něco vytváříme. Na BBB je super to, že kromě klasických beatboxových vystoupení se nebojíme i kolaborace s ostatními umělci. Takže u nás můžete vidět, jak jde beatbox kombinovat třeba se stepem, DJem, živými muzikanty, tanečníky, artisty v cirkusu atd... je toho opravdu spousta. Dokonce jsme nahráli zvuky pro beatboxová pexesa, která fungují jak na iPhonech, tak i na telefonech s Androidem. Jedná se o klasické pexeso, kde klikneš na obrázek, který se otočí ale v tomhle případě se i ozve zvuk. Dalším velkým přínosem pro mě bylo zasvěcení do beatboxových workshopů. V roce 2010 jsem s Jaro Cossigou absolvoval několik workshopů na pražských základních a středních školách, coby jeho pravá ruka. Zároveň jsem koukal, jakým způsobem workshopy vede a jak beatbox učí a díky jeho radám jsem stejné workshopy schopen vést i sám. To je jeden z největších přínosů, kterého se mi dostalo právě díky BBB.

S Beatburgerbandem jsi aktuálním vícemistrem světa v beatboxu a ještě letos by jste měli své umístění obhajovat. Navíc sis vyzkoušel v tomto roce světový šampionát v beatboxu i jako jednotlivec. Pověz nám něco o akci jménem Beatbox Battle, což je právě zmíněné mistrovství světa. Jaké zážitky odtud máš a jak se na obhajobu titulu připravujete?

Tady tě musím opravit. BBB získal druhé místo na mistrovství světa, ale nebylo to mojí zásluhou. Tou dobou jsem s klukama ještě nehrál.Titul budem obhajovat prvního prosince. Sestava je trochu jiná než na posledním mistrovství, ale věřim, že je jednou z nejsilnějších jaká kdy byla. Máme slušnou šanci na dobré umístění. Říkám dobré umístění, protože zlatou pozici a titul nejlepšího beatboxového teamu bude letos velmi težké získat. Úroveň beatboxu velmi rychle roste a i teamů je dnes víc. To je hlavní důvod, proč nebyl battle teamů zařazen do programu na letošním World Beatbox Battle Championship.

World Beatbox BAttle a vůbec všechny akce organizace Beatbox Battle jsou takové beatboxové svátky, kde se sejdou beatboxeři z celého světa a předávají si zkušenosti, battlí se apod. Tyhle akce jsou opravdu ulet, protože po celou dobu neslyšíš nic jinýho než beatbox. Všude se cypheruje, kolečka ve kterých se jamuje jsou všude, v hotelech, v ulicích, na záchodech, v restauracích. Pro mě jako beatboxera je to hodně přínosný, protože se můžeš učit techniky nebo se jen inspirovat beatboxery z celého světa.

BeatBurgerband není tvou jedinou aktivitou, čemu všemu se věnuješ a na čem všem v současnosti makáš-co připravuješ? Kde tě mohou naši čtenáři vidět v nejbližší době živě?

To je pravda. Jak jsem řekl, díky BBB mám znám spoustu lidí, se kterými dál spolupracuji. Často hraju s klavíristou Václavem Tobrmanem a basskytaristou Honzou Pulkertem v pražských jazzových klubech. Hrajeme všechno možný od jazzu, bluesu, přes pop, reage až po rock. Od listopadu bysme měli pravidelně hrát v Jazz Republic. Dále hraju v Ostravské kapele Vladimír cirkus. Je to moc příjemná spolupráce a i dobrá zkušenost. Kluci hrajou takový veselý rock a já je doprávázím ještě s druhým beatboxerem Cagim.

Dále promakávám show s looperem, trénuju beatbox protože budu muset obhájit titul českého mistra na dalším Czech Beatbox Battlu, blbnu s DJem Frikym a věnuji se workshopům. A to se musím pochlubit ! Díky zkušenostem s BBB a schopnosti učit beatbox jsem byl vybrán jako jeden z 15ti umělců z celého světa do projektu Instatn Acts. Kromě mě jako beatboxera byli vybráni tanečníci, muzikanti, herci, parkouristi atd. S touhle bandou se sejdeme v Německu a budeme deset dní zavřený na farmě daleko od civilizace a vymejšlet divadelní představení na téma rasismus a násilí. S touhle hrou pak navštívíme 50 neměckých škol. Zároveň každý z umělců povede na škole svůj workshop. Tohoto projektu se zúčastnil v minulosti i právě Jaro Cossiga, který Instant Acts popisuje jako svojí největší životní zkušenost hned po pětiletém účinkování v divadle Archa. Odjíždím prvního září a moc se tam těším. Jinak pokud tě zajímá kde mě nebo nás můžeš vidět sleduj stránky www.beatburgerband.cz, nebo stránky na facebooku.

Díky za pozvání, za support a doufám, že na naše akce budete nadále docházet. Bez vás by to nešlo......:)

čtenářů: 4750

přidat komentář
hiphopshop.cz  |  nejvicobleceni.cz  |  4members.cz  |  krutyhadry.cz  |  allelements.net  |  artattack.sk  |  bbarak.cz  |  bigcity.cz  |  bigup.cz  |  autersky.com  |  cream.cz  |  dancemelnik.cz  |  graffitishop.cz  |  hip-hop.sk  |  hiphopstage.cz  |  hydroponic.cz  |  megaskate.cz  |  metancity.com  |  phatbeatz.cz  |  pilsenskills.cz  |  pipni.cz  |  www.prodance.cz  |  rap-base.cz  |  redbullmusicacademy.com  |  skateshop.cz  |  skoop.cz  |  urbanonline.cz  |  vychytane.cz  |  indielabels.cz  |  rawe.info  |